Koncert Boža Vreća – NAJ program KIC-a 2016.

BOŽO VREĆO - A CAPPELLA SEVDAHKako je oko 50 000 posjetilaca i ove 2016. godine uživalo u više od 300 naših programa, odlučili smo da uz njihovu pomoć odaberemo najbolje!

Zahvaljujući anketi i brojnim glasovima posjetioca KIC-ove facebook strane, prvo mjesto na listi KIC-ovih programa u 2016. zauzeo je potpuno nov i neobičan muzičko – scenski nastup koji je priredio bosansko – hercegovački interpretator sevdalinki Božo Vrećo.

Posjetioci tog koncerta u martu ove godine uživali su u istinskoj magiji koju je popularni umjetnik izuzetnih vokalnih sposobnosti prenosio interpretirajući tradicionalne narodne pjesame. Na drugoj poziciji nalazi se božićni koncert svjetski poznatog klavirskog dua „Pianotainment“ koji smo ovog mjeseca organizovali uz podršku ambasade SR Njemačke u Crnoj Gori.

img_4062

Njemački pijanisti pred brojnom publikom u KIC-u priredili su teatarsko-muzički spektakl u okviru kojeg su povezali naizgled nespojivo – popularne teme klasične muzike sa pop i rok pjesmama, džezom i drugim improvizacijama. Omaž Arsenu Dediću koji smo organizovali početkom ove godine nalazi se na trećem mjestu naj KIC liste, a Podgorica, odnosno KIC je bio prvi domaćin u regionu večeri posvećene tom legendarnom hrvatskom kantautoru i šansonjeru. U okviru koncerta širok opus evergrin pjesama jednog od najautentičnijih i najvećih muzičkih stvaralaca sa prostora nekadašnje Jugoslavije izvodili su interpretatorka zabavne muzike, njegova muza Gabi Novak, trio Matije Dedića (Tonči Grabušić, bubnjevi i Mladen Baraković, kontrabas) i popularni slovenački kantautor Zoran Predin.

dsc_0104-500x334

Dodajemo da na listi NAJ programa KIC-a za 2016. prema glasovima publike, odnosno posjetilaca naše facebook strane slijede: koncert grupe “Divanhana”, muzička priča “Koza gospodina Segena”, koncert Vasil Hadžimanov benda i saksofoniste Dejvida Binija… Dobro došli u KIC – srce kulture grada i u 2017.

Znamo da će i u 2017. naše sale biti pune!

I u Novoj godini Kulturno – informativni centar „Budo Tomović“ nastavlja sa svojim prepoznatljivim raznovrsnim programskim repertoarom i to od 11.januara.

 

publika-u-sali-2

Filmski repertoar KIC-a počeće tradicionalno revijom najpoznatijih mjuzikla koji će biti prikazani od 16. do 19.januara, u sali DODEST, a obuhvatiće projekciju filmova: „Purpurna kiša“ (1984), „Dorsi“ (1991), „Tomi“ (1975) i „Apsolutni početnici“ (1986).

U okviru dramskog programa KIC-a od 25. do 29.januara organizovaćemo drugu Manifestaciju kamernih dramskih ostvarenja – MAKADO, u sklopu koje će publika moći da vidi nekoliko popularnih crnogorskih i regionalnih kamernih dramskih pozorišnih trupa, kao i jednu lutkarsku.

img_3924

Januar u KIC-u biće i u znaku humanitarnog programa pod nazivom BE HUMAN HAIR SHOW koji organizujemo zajedno sa Kućom mode i ljepote “Zoran” 22.januara, a izložbu fotografija pod nazivom “Sačuvajmo rijeke” priredićemo u saradnji sa Nevladinom organizacijom “Perućica” 11.januara.

 

Ljubitelji pisane riječi 24.januara uživaće u muzičko – poetskoj večeri “Tiha je misao o tebi” u okviru koje će izbor iz svjetske poezije kazivati nekadašnje članice DODEST-trupe Ivana Milašević i Ksenija Stanković uz pratnju gitariste Sretena Radulovića.

13029668_595006387322970_3015496646001420291_oOmaž Svetlani Kani Radević, odnosno promocija knjige „Kana“ autora Andrije Markuša biće organizovana 13.januara, u sali DODEST, sa početkom u 19 sati.

Dobro došli u KIC – srce kulture grada!

KONCERT I MAJSTORSKA RADIONICA VIOLINISTE ANTONA MARTINOVA

ANTON MARTYNOV
ANTON MARTYNOV

 

Ugledni ruski violinista, kompozitor i dirigent Anton Martinov prirediće koncert u okviru KIC-ovog koncertnog ciklusa „Kamerna muzika“ u srijedu, 15.februara, u Velikoj sali Kulturno – informativnog centra „Budo Tomović“, sa početkom u 20 sati.Program koncerta će obuhvatiti djela poznatih kompozitora među kojima su: Volfgang Amadeus Mocart, Franc Šubert, Robert Šuman, Johanes Brams, Nikolai Medtner, Nikolo Paganini i Nikolai Kapustin.Nastupiće sa klavirskim saradnikom, britanskim pijanistom Markusom Prajsom. Oba umjetnika žive i rade u Parizu.U okviru premijernog gostovanja u Podgorici, maestro Martinov će nakon koncerta održati Majstorsku radionicu violine i kamerne muzike u Umjetničkoj školi za muziku i balet “Vasa Pavić” od 16. do 19. februara. Polaznici trodnevne radionice nastupiće u okviru završnog koncerta koji će biti održan 19.februara u KIC-u “Budo Tomović”.

Anton Martinov (Anton Martyinov, 1969) je rođen u Moskvi, u porodici fizičara. Sa tri godine je počeo da svira klavir, a dvije godine kasnije violinu. Sa četrnaest godina upisao je Muzičku školu na Institutu Gnjesinih u Moskvi, gdje je diplomirao Muzičku akademiju. Usavršavao se na Muzičkom konzervatorijumu u Milanu. Učio je od velikih umjetnika kao što su: Elena Malkina, Irina Svetlova, Vladimir Spivakov, Valentin Berlinski, Dora Švarzberg, Gigino Maestri. Sa šesnaest godina je počeo da nastupa kao solista i nekoliko godina kasnije je snimio Bramsov Violinski koncert op. 77, koji je zatim emitovan na  kanalu ARTE. U dvadeset drugoj godini preselio se u Italiju, gdje je osvojio nagradu na Internacionalnom takmičenju u Strezi; po dolasku u Francusku pridružuje se kvartetu Anton, kao violista i violinista. Njegova svestranost u pogledu virtuoziteta na različitim instrumentima, poznavanja različite literature i ljubav prema komponovanju  mu je omogućila da se bavi i orkestarskim dirigovanjem. Godine 2002. je dobio pozivnicu od poznatog francuskog dirigenta Marka Minkovskog da diriguje i svira u programima za moderne instrumente sa ansamblom Muzičari iz Luvra, čiji je Martinov bio vođa do 2005. godine. Tokom naredne tri godine, posvetio se orguljama, izvodio je Bahova djela i transkribovao ih za gudački trio. Ponovo aktivno svira violinu od 2009. godine, i nastupa kao kamerni muzičar. U okviru kamernih ansambala njegovi muzički partneri su bili svjetski poznati umjetnici: pijanisti Marta Argerič, Boris Berezovski, Oli Mustonen, Elena Rozanova, Mišel Berof, violinisti Ivri Gitlis, Vadim Rjepin, violista Žerar Kose, kvartet Manfred i mnogi drugi. Redovno nastupa u Italiji, Španiji i Francuskoj.

Kompozitor i dirigent Federiko Marija Sardeli mu je posvetio Violinski koncert, a Anton Martinov je posvetio svoju kompoziciju Biografska uvertira  pijanistkinji Marti Argerič i violinisti Ivru Gitlisu. Bio je umjetnički direktor Muzičke koncertne sezone Rive Gauche u Parizu, a od prošle godine umjetnički vođa festivala violine u Parizu, pod nazivom „Proljeće violine“ (Printemps du violon). Svira prelijepu violinu koju je izradio Nikolo Galjano 1732.

Markus Prajs (Marcus Price) je britanski pijanista, kamerni muzičar i korepetitor koji živi i radi u Parizu. Prije nego što se preselio u Francusku 1999. godine, studirao je klavir u klasi Franka Vibauta u Birmingemu i Londonu, i nastupao širom Engleske. Svoju karijeru je nastavio u Francuskoj, kao solista i kamerni muzičar, a usavršavao se u izvođenju repertoara vokalne muzike sarađujući sa pijanistima Džefom Koenom i Noelom Lijem, baritonom  Fransoaom l’Ruom i pohađao takođe majstorske kurseve kod Grema Džonsona i Paskala Rožea. Izvodio je takođe izvodio klavirske kompozicije Noela Lija na Akademiji u Vilkrozu. Kasnije je pohađao majstorske kurseve baritona Fransoa l’Rua na akademiji  “Franasis Pulank” u francuskom gradu Turu. Sarađivao je sa američkim kompozitorom, klarinetistom i dirigentom Bernardom Janotom i sopranom Pegi Buvre na festivalu “Arks” i bio je korepetitor pjevača Lorensa Dejla. Radio je u Britanskoj školi u Parizu, Visokoj muzičkoj školi “Alfred Korto” u Parizu i Konzervatorijumu u Levalua, gdje je trenutno šef na odsjeku za Korepeticiju. Redovno sarađuje sa pjevačima i instrumentalistima internacionalne reputacije, i sa prestižnim ansamblima kao što su: “Duhovni koncert” (Le Concert Spirituel), Opera u Avinjonu (Opéra d’Avignon), Centar za baroknu muziku u Versaju (Centre de Musique Baroque de Versailles). Bio je muzički direktor produkcije opere “Karmen” u organizaciji Opere “Soleil” (2015), nakon čega je ubrzo postao korepetitor Omladinskog hora u Operi u Parizu (Opera de Paris). Učestvovao je na brojnim muzičkim festivalima u Francuskoj i Velikoj Britaniji. Svirao je  u poznatim koncertnim salama: Ravel u Levaloa, Akropolj u Nici, pozorištu Trianon, sali Adjar i Gradu muzike u Parizu. Snimio je albume za izdavačke kuće “Alpha” i “Solstice” za koje je dobio pozitivne kritike.

Foto Marcus Price

 

 Rok za prijave za majstorsku radionicu  je završen.  Na konkurs se prijavilo 10 violinista i 4 kamerna ansambla.
 Više podataka o umjetniku možete pronaći na sajtu http://anton-martynov.com/en/
Ulaz je besplatan!
Dobro došli!

MALO O NAMA

Danas se  KIC-tim sastao na posljednjem, 46–om  kolegijumu  u  2016. Direktorica Snežana Burzan izrazila je ogromno zadovoljstvo    uspješnom  programskom  godinom i  izvanrednim rezultatima koje je uredničko – organizaciono – logistički KIC tim, sa njom na čelu, realizovao tokom 2016-te: više od 300 programa, od čega je oko 60 bilo premijernih,  nekoliko pokrenutih manifestacija:  pozorišna MAKADO,  književna LITERITORIJA, kurs Crnogorskog ora, škola retorike, drugi zbornik Foruma mladih pisaca KIC-a „Ili je već neko to isplanirao“, kao i veoma prihvaćene KIC-ove tradicionalne programe: popularne filmske cikluse, brojne izložbe, Mjesec poštovanja džeza, Dane frankofonije, Ljetnji kamp za kamernu muziku, festival Skoči kolo da skočimo, nastupi i turneje KIC-ovog folklornog ansambla, učešće institucije na humanitarnim akcijama, kao i desetine programa koje smo realizovali u saradnji sa brojnim prijateljima i saradnicima naše institucije.  Kruna uspješne godine na izmaku je naša ISKRA,  specijalno priznanje  za doprinos opštem dobru, koje je prvi put dobila jedna javna ustanova u našoj državi, od Fonda za aktivno građanstvo.

1Upravo na redovnim KIC-kolegijumima utorkom dogovarali  smo i planirali  te brojne aktivnosti, razrađivali ideje za nove projekte i saradnju…

Zoran Šoškić  (kao što znate pomoćnik direktora)  je zadužen  za koordinisanje rada pojedinih KIC-sektora, a kao desna ruka direktorice Burzan stara se o pravilnom i blagovremenom vršenju poslova KIC-a. Obavlja i urednički posao dramskog KIC-segmenta, brine o gostovanjima profesionalnih i amaterskih ansambala, djelovanju pozorišta DODEST, Dramskom studiju i Školi glume. Gvozdenija Šaćiri, glavna je KIC-organizatorka programa. Uz ostalo, zadužena je za planiranje korišćenja često prebukiranih KIC-ovih sala i prostora. Takođe stara se o svim detaljima potrebnim za izvođenje programa, a koordinira rad organizatorsko – tehničke službe KIC-a.  Marica Čelebić, sekretarka Ustanove, stara se o zakonitosti rada KIC-a, obavlja pravno – administrativne poslove, zaključuje Ugovore sa izvođačima i gostujućim umjetnicima. Jelena Mugoša je  šefica računovodstva, a „zadužena“ je za planiranje i realizaciju našeg budžeta, kontrolu trošenja.  Koordinira rad vrijednih portira  i higijeničarki, kojima zbilja nije lako da naših 1.500 m2 svakodnevno blista.

Urednički  KIC-tim „kriv je“, zajedno sa nama ostalima, i za: održanih oko 50 koncerata tokom ove godine, odigranih isto toliko predstava, prikazanih skoro 90 filmova,  organizovanih dvadesetak izložbi i oko 80 književnih večeri i tribina.  Pa krenimo redom –  Maja Popović, već 15 godina urednica je KIC-muzičkog programa, bavi se  muzičko – koncertnim  aktivnostima KIC-a, povezuje  sa domaćim umjetnicima, sarađuje sa sličnim organizacijama u zemlji i inostranstvu, doprinoseći da se muzička scena razvije, a sezona u KIC-u bude  prepoznata kao uspješna,  zanimljiva i kvalitetna. Miodrag Miško Popović, urednik filmskog programa, kroz odabir i prikazivanje najkvalitetnijih  filmskih ostvarenja domaće i strane produkcije, osmišljava i realizuje prepoznatljive KIC-ove cikluse filmova, za koje se uvijek traži mjesto više. Valentina Knežević se kao urednica informativno – edukativnog programa bavi dijaloško – edukativnim KIC-programima (radionice, konferencije, panel diskusije, književne večeri). Ujedno, koordinira rad Foruma mladih pisaca KIC-a, škole retorike, kursa kreativnog pisanja… Damir Hodžić, urednik je likovnog programa, koordinira likovne i druge vrste izložbi, predlaže idejna rješenja za izložbe i druge programske aktivnosti. Sanela Orahovac i Elida Korać, bave se odnosima sa javnošću i marketingom, a zahvaljujući njima informacije o našim programima i aktivnostima prezentuju se najširoj javnosti. Posredstvom sjajne saradnje koju ova služba održava sa medijima u Podgorici i Crnoj Gori, ali i preko svih drugih  KIC- ovih kanala informisanja (sajt, Facebook, twitter, instagram) aktivnosti i programi KIC-a se kvaliterno i promovišu i prate.  

2

Sa još većim entuzijazmom i energijom planiraćemo i realizovati sve naše planirane, i neplanirane, programe i u 2017!

Dobro došli u KIC – srce kulture grada 🙂

PS. Na fotografiji sa današnjeg kolegijuma fali kolega Hodžić, a većina KIC-zaposlenih je na drugoj fotografiji.

 

Promocija knjige „Jana, samo privremeno u bloku 9”

cbc0d8d77f5a82fc88dabcccd894fd8b_l

Promocija knjige „Jana, samo privremeno u bloku 9“ autorke Sonje Ražnatović biće organizovana sjutra u 19 sati u Multimedijalnoj sali Kulturno-informativnog centra „Budo Tomović“.

Pored autorke, o knjizi će govoriti: izdavač Milorad Popović, urednik dr Aleksandra Nikčević – Batrićević, recenzent dr Sofija Kalezić – Đuričković i direktorica KIC-a „Budo Tomović“ Snežana Burzan, koja je ujedno i domaćin večeri.

„Jana, samo privremeno u Bloku 9“ je roman motivisan željom da na crnogorskoj literarnoj sceni afirmiše i drugačiju, ležerniju formu i način književnog izražavanja, te da prezentira svoje viđenje pravca u kojem je, kroz vrijeme, evoluirao odnos crnogorskih žena prema braku, porodici i porodičnim obavezama, i u kojem su potrebe žena u pozitivnom smislu rasle i proširivale se i na poslovne ambicije, profesionalno usavršavanje i potrebu za suštinskim samoispitivanjem i radom na sebi u svakom pogledu, ali nikada ne zaboravljajući da je porodica na prvom mjestu.

Sonja Ražnatović rođena je 1969. u Titogradu. Diplomirala je 1995. na Tehnološko – metalurškom, a magistrirala na Ekonomskom fakultetu u Podgorici.

Revija “Noći arhitekture i filma II” u KIC-u

15675938_1430584436954863_2924334739803626100_o

Revija „Noći arhitekture i filma II” biće održana u organizaciji Nevladine organizacije „Urbar“ i Kulturno – informativnog centra „Budo Tomović“ od 22. do 24.decembra, u Multimedijalnoj sali KIC-a, sa početkom u 18 sati.

Sa filmom “Cijena požude” (2015) rediteljke Meri Mekgakin (Mary McGuckin) počeće revija u četvrtak, 22.decembra. Ovo je kontroverzna priča o doprinosu Ajlin Grej arhitekturi i dizajnu 20.vijeka, koji je gotovo u potpunosti iz istorije izbrisao egoistični Le Korbizje.

Projekcija filma “Veličanstveni izvor” (1949) reditelja Kinga Vidora predviđena je za petak, 23.decembar. U filmu glumac Gary Cooper tumači lik arhitekte Howarda Roarka koji odbija da se povinuje popularnim ukusima i istrajava u svom nastojanju da ostane svoj uprkos svemu.

Reviju će zatvoriti premijerna projekcija u Crnoj Gori filma “Iznad i ispod” (2015) reditelja Nikolasa Štajnera (Nicolas Steiner) u subotu, 24.decembra. U filmu Rick, Cindy, Godfather, April i Dave žive po svojim pravilima u pustoši američkog kontinenta. Surove životne okolnosti tjeraju ih da preživljavaju u neuslovnim životnim staništima – napuštenim vojnim bunkerima, kalifornijskoj pustinji ili poplavljenim kanalima.

Ulaz je besplatan.

Dobro došli!

Promocija knjige “Istorija Podgorice – hronologija događaja”

danilo-bPromocija knjige “Istorija Podgorice – hronologija događaja” autora Danila Burzana biće organizovana u okviru manifestacije „Decembarska umjetnička scena 2016“ u srijedu, 21.decembra, u Kosoj sali Narodne biblioteke „Radosav Ljumović“, sa početkom u 19 sati.

Na promociji će pored autora govoriti: prof. drRadoje Pajović, publicista Husein-Ceno Tuzović i mr Nela Savković-Vukčević.

Burzanovo novo, kapitalno djelo od 485 strana, sadrži devet poglavlja o istoriji Podgorice: „Opšta i politička istorija“, „Industrija, zanatstvo i poljoprivreda“, „Građevinarstvo, urbanizam i komunalije“, „Saobraćaj“, „Trgovina i finansije“, „Kultura i zabava“, „Obrazovanje i nauka“, „Zdravstvo i socijalna politika“, „Ugostiteljstvo i turizam“, „Mediji i informatika“, „Sport – klubovi, društva i objekti“, „Sport – takmičenja i rezultati“, „Crkve i vjerske zajednice“, „Društva, udruženja, NVO“, „Gosti Podgorice“, „Diplomatska predstavništva“, „Gradonačelnici“, „Dobitnici nagrada“, „Zanimljivosti“, „Crna hronika“, „Prirodne nepogode“ i „Malo statistike“.
Autor je na ovom projektu radio više od četiri godine, a recenzenti knjige su dr Radoje Pajović i prof. Husein Ceno Tuzović.

Danilo Burzan je dugogodišnji novinar i autor brojnih publikacija i knjiga, nekadašnji urednik Radio Titograda, Radija Crne Gore, osnivač prve crnogorske novinske agencije „Montenafaks“ i nekadašnji predśednik Profesionalnih novinara Crne Gore. Dobitnik je brojnih nagrada i priznanja, uključujući i priznanje za životno djelo od strane TOP-a za knjigu „Podgorički toponimi i znamenja“.

Dobro došli!

Promocija zbirke pjesama “Rađanje svjetlosti, znane i neznane“

15380742_1424050300941610_37914976796113931_n

Promocija zbirke pjesama “Rađanje svjetlosti, znane i neznane“ autora Borisa Burića biće organizovana u srijedu, 14.decembra, u Multimedijalnoj sali KIC-a ”Budo Tomović”, sa početkom u 19 sati.

Na promociji će pored autora govoriti urednik knjige akademik Radomir Ivanović i recezent mr Bojana Obradović.

Zbirka pjesama “Rađanje svjetlosti, znane i neznane“ kompoziciono podijeljena na dva motivski povezana dijela: Svjetlosti znane i Svjetlosti neznane, problematizuje jednu od vječnih tema umjetnosti riječi koja se odnosi na skoro nerješivo pitanje – otkriti ili sakriti misli, gdje se pjesnik nalazi u stalnom traganju za pravom riječju, odnosno za smislom, tj. za svjetlošću. Zbirka “Rađanje svjetlosti, znane i neznane“ čija retorika naslova upućuje na filozofsku ravan pjesničke riječi „dokazuje“ da je svjetlost, koja je oličena u poeziji, u riječi i postojanju, onaj aktivistički princip koji, bez obzira na dominantno pesimističnu viziju svijeta, asocira na rađanje, mišljenje i stvaranje, što poeziju Borisa Burića svrstava u red estetski vrijednih djela.
Boris Burić je rođen 1976.godine u Podgorici. Završio je srednju elektrotehničku školi i Višu poslovnu školu na Ekonomskom fakultetu u Podgorici. Pisanjem se bavi od 1992. godine. Prva zbirka pjesama „Dišem zbog sramote, samo tako umijem“ objavljena je 1997.godine od strane Međurepubličke zajednice za kulturno-prosvjetnu djelatnost Pljevlja. Zbirka je svojim kvalitetom zaslužila da uđe u izdavački program za tu godinu koji je finansiran od strane Ministarstva kulture. Očekivano, knjiga je naišla na dobar odziv kritike i publike, a pjesme su mu objavljivane i u književnim časopisima „Mostovi“ i „Stvaranje“. Ovo mu je druga zbrika pjesama.

Dobro došli!

ISKRA KULTURE ZA OPŠTE DOBRO

iskra-1„Izuzetno sam ponosna na KIC – ISKRU”, kaže direktorica KIC-a Snežana Burzan. Dodaje da najprije želi da zahvali  svim zaposlenima u KIC-u koji su uz puno truda, rada i dobre volje, u svim segmentima od planiranja do organizacije i realizacije, doprinijeli da ove godine zavrijedimo pažnju više od 50 hiljada posjetilaca koji su pratili oko 300 raznovrsnih umjetničkih sadržaja, od čega je skoro petina bila premijerna.  U završnici  programske i kalendarske godine, ova nagrada je najljepša potvrda kako rada i posvećenosti tako i  entuzijazma cijelog KIC tima, smatra Burzan.

15537011_942524279214654_782408519_o

 

„Želim da zahvalim onima koji su KIC predložili za ovu nagradu, prepoznajući naš doprinos u izgradnji opšteg dobra. Iskrenu zahvalnost dugujemo: Fondaciji Petrović Njegoš, Romskom obrazovnom fondu, portalu Culture corner,  NVO Kutak, Savezu slijepih Crne Gore, NVO Queer Montenegro, Zavodu za metrologiju Crne Gore, NVO Allegro, ali i Zoji Đurović,  Slavku Kaleziću,  Mitru Miranoviću, Viktoriji Strugar i svima vama koji ste nas od prošlog petka kontaktirali dajući i svoj glas ZA ili komentarišući KIC-ISKRU kao sasvim zasluženu!

priznanje-2

 

Takođe, veliko hvala  Fondu za aktivno građanstvo (FAKT) koji  upravo kroz  ISKRU podsjeća koliko je zbilja važno ”da dobro postane navika”. Hvala i Žiriju FAKT-a.“

Direktorica Burzan naglašava da je ponosna i zbog  činjenice da je upravo KIC ”Budo Tomović” zaslužio ISKRU  među  84 predložena kandidata, kao i zbog toga što je naš centar  prva javna ustanova kojoj je dodijeljeno ovo specijalno priznanje za doprinos opštem dobru!

„Zahvaljujem na kraju ove uspješne poslovne godine Glavnom gradu i Sekretarijatu za kulturu i sport, našim brojnim domaćim i međunarodnim saradnicima, predstavnicima diplomatskih predstavništava u Podgorici,  fondacijama, kulturnim  centrima, NVO-ima  i medijima sa kojima smo i ove godine odlično sarađivali za dobrobit bogatije kulturne ponude Glavnog grada.“  Burzan je posebnu zahvalnost uputila podgoričkoj i crnogorskoj publici „koja nam bezuslovno poklanja svoje povjerenje i daje dodatni  energetski puls, odnosno sad već i ISKRU „srcu kulture grada“.

I u 2017. ostaćemo mjesto susretanja raznolikih kvalitetnih kulturnih sadržaja,  bićemo domaćini umjetničkim programima posvećenim različitim  generacijama i interesovanjima probirljive podgoričke publike, uvijek otvoreni  za građane i uvijek pokazujući visok nivo društvene i građanske svijesti, zaključuje u obraćanju javnosti povodom dobijanja priznanja ISKRA  Snežana Burzan, direktorica KIC-a.

 

Promo video KIC-a sa ceremonije dodjele https://www.youtube.com/watch?v=7XGw4bTwda4&feature=youtu.be